Co mieszkanie mówi o lokatorach

Miejsce zamieszkania mówi dużo o właścicielu, jest to sprawa oczywista. Jak więc pragniemy być widziani - jako osoby wybierające sprawdzone rozwiązania, czy może otwarte na nowości? Jak postrzegamy własną osobę? Wtedy gdy nie mamy umiejętności graficznych, do utworzenia komputerowej symulacji wnętrza, starczy nam wyobraźnia. Przed rozpoczęciem musimy dać sobie moment na relaks, a później najkorzystniej przebywając w pomieszczeniach które staramy się umeblować, pomyśleć nad wykonaniem domu.
Już od początku, drzwi wejściowe zewnętrzne budują przewidywania względem tego, co spotkamy wewnątrz. Czy dominujący jest styl współczesny, czy może klasyczny?

Pozostałe artykuły

Jak urządzić wygodną sypialnię?

Nie tylko szafa – sypialniany przewrót
Admin: IMS GROUP
Zaczerpnięte z: IMS GROUP
Jeżeli urządzamy akurat swój nowy dom i chcemy, abyśmy na co dzień mogli cieszyć się tam naprawdę satysfakcjonującym poziomem komfortu, to obowiązkowo będziemy musieli zatroszczyć się przy tym o bardzo wiele najróżniejszych rzeczy. Ponadto nikomu nie musimy chyba nawet wspominać, że niezwykle ważne jest po prostu podejście z jak najwyższą uwagą do absolutnie każdego wnętrza jakie się w nim znajduje, ponieważ jeżeli nawet odrobinę zaniedbamy którekolwiek z nich, to nigdy nie będziemy tu w stanie osiągnąć w stu procentach zadowalających wyników.


Załóżmy, że wchodzimy przez drzwi, co ukazuje się naszym oczom? Czy to jest duża przestrzeń, czy może przytulny przedsionek. W pierwszym wariancie, na odzież i buty bardzo dobrze sprawdzi się szafa wnękowa z lustrzanym frontem. Natomiast w drugim, wypełnienie przedpokoju koszykami, ciekawy wieszak na płaszcze i wygodne siedzisko. Z perspektywy gościa, niezmiernie istotny jest salon. W mgnieniu oka widzimy stół do jadalni, na ile osób jest przystosowany i czy ma tradycyjny kształt prostokąta. Mówi to o towarzyskości, a także pragmatyczności gospodarza.

Intensywny kolor akcentujący ścianę
Niemniej jednak, dla nas najistotniejszym miejscem w domu wydaje się być sypialnia. Dziecięce sypialnie powinny być dopasowane do wieku potomstwa, ale nasza - do osobistych preferencji. Przedmiotem potrzebującym największą ilość miejsca, jest zazwyczaj łóżko do spania. To jaki jego typ się nam podoba, wskazuje na między innymi cechy naszego temperamentu. Patrząc praktycznie, trzeba także zdecydować, jaka aranżacja pozwala nam się zrelaksować. Wybrany zostanie wystrój buduaru, czy prosty minimalizm?

To rzecz jasna tylko pomysł. Każdy wie dokładnie które miejsca w domu i wyposażenie, mają dla niego największe znaczenie. Łóżko do sypialni, czyli jak postrzegamy swoją osobę. Stół stół elektrotechniczny do jadalni – towarzyskość, oraz drzwi wejściowe zewnętrzne - to jak chcielibyśmy być odbierani. Zaproponowane przykłady są w pewien sposób uniwersalną wskazówką.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj nogi ludwikowskie inne tego typu materiały - one też są wartościowe.

Pomysłów dla własnej fantazji możemy poszukać w gazetach, w sieci, ale przede wszystkim w swoim wnętrzu.
Zaczerpnięte z: Wnetrza ze smakiem
20-03-04 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.