Oświetlenie domu lub biura – przyjemność czy wyzwanie?

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobaczyć w wyobraźni ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.
Jak sobie uprościć niełatwe zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy takie same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?

Elementy oświetlenia w mieszkaniu – oświetlenie do kuchni, lampy łazienkowe oraz lampy do salonu i sypialni

APDmarket
Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest małe, oświetlenie domu należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Odpowiednie lampy do przedpokoju zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Umiejętne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Odpowiednie oświetlenie kuchni pomoże przygotować wyśmienite posiłki, a oświetlenie salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli pokazać całą jego urodę. Możemy wszędzie umieścić lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które tworzą oświetlenie salonu (lampy sufitowe bądź wiszące). Ale możemy też każde pomieszczenie całkowicie najrozmaitszym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju oraz oświetlenie salonu.

Należy pamiętać, że oświetlenie domu nie polega tylko na oświetleniu jego wnętrza, ważne jest również oświetlenie zewnętrzne

Pozostałe artykuły

Oświetlenie mieszkania lub biura - lampy biurkowe,kinkiety, żyrandole

Admin: Dziedzic
Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć prawie żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości. Jak sobie uprościć trudne zadanie dopasowania oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy te same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?


Planując oświetlenie domu, musimy również zaaranżować oświetlenie salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie ważne jest oświetlenie zewnętrzne. Znajdujące się na ścianie domu lampy zewnętrzne (serwis poświęcony oświetleniu) mają za zadanie nie tylko urozmaicić wygląd domu, ale dodatkowo zabezpieczyć go przed włamaniem. Lepiej oświetlony dom szczególnie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo jego mieszkańców i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu idealnym pomysłem, ponieważ pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Z kolei wyposażony w oświetlenie ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może być dla nas cudowną odskocznią po pracy.


Przydatne i ciekawe oświetlenie biurowe

Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro na mieście, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są każdorazowo identyczne. Aby warunki pracy były odpowiednie, lampy biurowe powinny dawać odpowiednią jasność – zarówno w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Moc światła w biurze, gdzie cały czas pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy dobierać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampki biurkowe). Oprócz tego dla celów dekoracyjnych w biurze należałoby ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Uzupełnieniem oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz jak najbardziej dyskretne i przystępne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze warto też pamiętać o tym, jak istotne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na interesantach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.
20-03-03 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.