Kupujemy oświetlenie LED

Moda na energooszczędne oświetlenie rośnie. Chcemy zmniejszać stale swoje rachunki za energię i chcemy nowatorskich rozwiązań. LED to jeszcze najnowsza technologia, a zaskarbiła sobie szybko popularność. Całkiem niedawno zamieniliśmy stare żarówki na oszczędne, a już weszło nowoczesne, tańsze rozwiązanie. Dzisiaj telewizory kupujemy już w tej technologii. Czy LED oznacza lepszy?
Energooszczędnie

Pozostałe artykuły

Nowości ledowe w reklamie

Światła LED
Admin: Yasna Communications
Zaczerpnięte z: Yasna Communications
Światło i źródło światła led nazywa się zjawiskiem elektroluminescencji, czyli zdolności emitowania światła kiedy płynie przez nie prąd. Jego powstanie zawdzięcza się przyłożeniu specjalnej diody oraz napięcia i przepływu przez nie prądu elektrycznego.Ta nowoczesna technologia nie będzie się bez zastosowania nowoczesnej elektroniki.


Świetlówki energooszczędne zmniejszyły rachunki za energię zdecydowanie, a kolejną oszczędność łatwo wprowadzić przede wszystkim dzięki technologii LED.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie rzeźbione meble, którą tu znajdziesz, również jest coś ciekawego.

Diody mają zalety, bo nie pobierają gwałtownie energii przy włączaniu. Świecą naprawdę długo, a gdy ich siła się kończy, łatwo to zauważyć – nie gasną niespodziewanie, a etapowo ciemnieją. Tradycyjna żarówka może zużywać na godzinę 60 W, a LED 3W. Problemem może wydawać się koszt, ale taka lokata bardzo szybko się zwróci w pokojach, w których codziennie wymagamy sztucznego oświetlenia - więcej ciekawostek. Kolejny kłopot to, jak znaleźć się w nowej technologii, bo co określa G4 LED?

Jak wybrać końcówki i odpowiednią moc LED?

Gdy rozpoczynamy przygodę z nowym oświetleniem energooszczędnym, trudno dobrać właściwą moc oraz samą końcówkę. Mały gwint to LED E14, z kolei duży to świetlówki LED E27, jednak są także bardziej trudniejsze oznaczenia, w których możemy już na początku się zagubić. Uchwyt lampek włączanych do gniazdka to gu10 LED.

Należy jeszcze wybrać odpowiednią moc i barwę światła. Chłodne światło to 5000-5500 K – może okazać się trochę mało przyjemne, jednak za to naprawdę efektywne. Tam, też jest światło mieszane, najlepiej dopasować rodzaj neutralny, a więc mieszczący się w przedziale 4000-4500 K. Natomiast w salonie, czyli w miejscu, gdzie chcemy odpocząć obowiązkowo wybierzmy ciepłe światło, a więc 3000-3500 K.

Kąt padania światła również jest bardzo ważny – inne żarówki LED powinniśmy wybierać do światła punktowego, a inne, gdy chcemy wkręcić typową żarówkę w głównej lampie sufitowej (-> zobacz informacje).

Poszukujesz przykuwającego wzrok artykułu, który przedstawia użyteczne kwestie? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, ponieważ niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten artykuł!

Największe skupienie to mniejszy zasięg, ale jednak mocne światło. Szeroki kąt świecenia możemy zastosować do głównej lampy, która ma oświetlić cały pokój. Wąski kąt nadaje się do lamp, które oświetlają najważniejszy punkt.
20-03-25 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.