Czym jest portal crowdfundingowy? Krótki opis

Crowdfunding to coraz częstsza metoda na opłacenie kreatywnego pomysłu czy nawet start z działalnością. Zasada działania jest prosta – trzeba przedstawić swój projekt i zaoferować drobne prezenty za finansowe wsparcie. Jeśli osiągnie się ustalony cel, dostaje się całą zebraną kwotę pomniejszoną o niewielką prowizję. Jeśli pomysł się jednak nie uda, kwoty pieniężne są zwracane fundatorom. Dotować można wszystko – nowinki w technologii, albumy fotograficzne, komiksy, kolekcje odzieżowe czy grę komputerową. Najbardziej istotny jest ciekawy pomysł, który ma za zadanie spodobać się dużej rzeszy osób.
wykres
Zrealizowane pomysły Na świecie udało się już zrealizować dużą liczbę pomysłów używających takiego charakteru finansowania. Wiele z nich to bardzo drogie przedsięwzięcia, które do powodzenia wymagały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak pomysł jest dobry, to nie stanowi to większego problemu. Internauci szczególnie polubili pomysł konsoli do gier, funkcjonującej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która reguluje ciepłotę ciała. Na wymienione projekty zebrano jednorazowo najwyższe kwoty pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka saksofon dla początkujących i programy komputerowe. Zaskakująco dużo artystów wypromowało się już zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i zapewniając sobie przy tym ogromną sprzedaż na całym świecie, z wykorzystaniem portali do finansowanie społecznościowego np.: wspieram.to. W Polsce przykładem takiej artystki może być Julia Marcell, która wyprodukowała tą metodą swoje pierwsze wydawnictwo. W późniejszym czasie została przyjęta pod skrzydła znaczących firm fonograficznych.


Pozostałe artykuły

Jak sprawić sobie dużo taniej konsolę?

konsola ouiya
Admin: Cesar Cardoso
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach chcemy nareszcie dorobić się konsoli, ale najzwyczajniej w świecie nie mamy możliwości spełnić własnego celu. Najbardziej powszechny powód? Cóż, oczywiście finanse! Np. playstation jest genialną maszyną, lecz to spory wydatek finansowy. Co w takim razie robić, jeżeli chcemy mimo wszystko kupić konsolę? Cóż, bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, aby konsoli, która nas interesuje szukać drogą internetową. To spora oszczędność.

Crowdfunding w kraju
Crowdfunding w Polsce na razie zaczyna być popularny.

Jeśli poszukujesz równie ciekawych danych na to zagadnienie, znajdziesz je z pewnością po przejściu do serwisu (http://e-gift.pl/oferta/odziez-reklamowa/t-shirt-z-nadrukiem-na-zamowienie/), więc nie czekaj tylko kliknij tutaj.

W kraju dostępnych jest parę portali zajmujących się tego typu finansowaniem, każdy jest skierowany na inną działalność. Można więc dotować przedsięwzięcia charytatywne, kulturalne i muzyczne, funkcjonują także portale ukierunkowane na bardziej kreatywne projekty. O ile jednak za granicą wielokrotnie udawało się uzyskać sumy przekraczające milion dolarów, o tyle tak znaczne przedsięwzięcia nie były jeszcze finansowane w kraju.
Admin: M.G.
20-05-27 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.