W jaki sposób zapewnić sobie zdrowe powietrze w pomieszczeniach?

Coraz intensywniej nowoczesne technologie i wymogi budowlane mające na celu zwiększenie izolacyjności budynków wywierają wpływ na powietrze w środku. Ograniczanie naturalnej wentylacji pomiędzy budynkiem a otoczeniem pozytywnie wpływają na ilość ciepła potrzebnego do ogrzania wnętrz niemniej jednak niemal zupełnie blokują naturalne oddychanie budynków. Bez odpowiedniego systemu wentylacji i uzdatniania powietrza będzie ono dla nas niezdrowe.


filtr cząstek stałych
Zaczerpnięte z: pixabay
Zależnie od pór roku oraz rodzaju samych pomieszczeń możemy spotkać się z powietrzem za suchym, zbyt wilgotnym lub tylko zanieczyszczonym. Z pomocą przychodzą urządzenia, dedykowane do usunięcia tych problemów.   Zimą gdy zapotrzebowanie na ciepło w domach jest największe natychmiast ujawnia się problem suchego powietrza. Niektórzy ludzie nie odczuwają z tego tytułu zwiększonego dyskomfortu jednak zdecydowania większość ma problemy z suchą skórą, włosami, obniżeniem odporności czy suchą śluzówką. Żeby rozwiązać problem używa się nawilżacze powietrza. Najbardziej popularne i sprawne są nawilżacze ultradźwiękowe z Posługują się ultradźwiękami do rozbijania cząsteczek wody i tak powstała mgiełka jest wydmuchiwana. Gwarantują stały poziom wilgotności powietrza w oparciu o pomiar wilgotności. Działają bardzo cicho i efektywnie. Należy jednak pamiętać wymianie filtrów. Sporo ciekawych wiadomości znajdziesz na tej stronie
Z przeciwnym problemem borykają się budynki o za dużej wilgotności powodującej tworzenie się pleśni i grzybów. Aby pokonać ten problem wykorzystuje się domowe osuszacze powietrza. Spośród całej gamy takich urządzeń, są one nieskomplikowane w obsłudze dedykowane do osuszania pomieszczeń i piwnic o niewielkiej powierzchni. Działają zdecydowanie wydajniej niż pochłaniacze wilgoci orazsą ekonomiczne w eksploatacji.
 
Osobną sprawą jest powietrze z zanieczyszczeniami. Spędzając większość czasu w zamkniętych przestrzeniach cały czas mamy kontakt z masą zanieczyszczeń. Poprzez brak wentylacji (zalecamy tą stronę) te najdrobniejsze krążą w powietrzu i wdychamy je. Najwrażliwsi na ich obecność są niewątpliwie alergicy.

Publikacja, którą teraz czytasz to wspaniałe źródło informacji, jednak jeżeli szukasz analogicznych materiałów, to kliknij tutaj.

By uporać się z problemem stosuje się oczyszczacze powietrza. Są one posiadają specjalne filtry, które wychwytują z wessanego powietrza wszelkie zanieczyszczenia i dodatkowo mają funkcję jonizacji i likwidowania przykrych zapachów. Jeżeli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo sprawdź link .
 
Jeśli zatem niekomfortowo czujesz się w swoim domu, często chorujesz albo się nie wysypiasz, zrób coś żeby poprawić powietrze, którym cały czas oddychasz.
Admin: k.s.
18-12-01 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.