Odkrywamy LEDy

Zmiany wnętrz u nikogo nie powoduje dobrych emocji, trzeba zaprojektować każdy drobiazg, tak by mieszkało się jeszcze lepiej niż przedtem. Największe spekulacje wywołuje zawsze oświetlenie, ponieważ to ono jest, głównym źródłem energii wieczorową lub zimową porą. Przy projektowaniu oświetlenia w pokoju warto pomyśleć nad oświetleniem ledowym. Lampa LED to wiązka energii, które jest oparte na diodach elektroluminescyjnych. Są one schowane w szklanej bańce pozwalającej je zastosować w obudowie oświetleniowej wybranej dla żarówek.


Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze
Admin: BRITOP Lighting
Zaczerpnięte z: BRITOP Lighting
Oświetlenie ledowe działa korzystnie na wystrój łazienki, tworząc wyjątkowy klimat. Te małe żarówki, bowiem można układać na suficie w różnego rodzaju konstelacje i dozować moc światła. Dzięki temu można urzeczywistnić swoje projekty o pokoju z oświetleniem typu Star Trek, mieć nad głową rozświetlone, gwiaździste niebo czy też słońce. Jednak jest mały szkopuł. Oświetlenie ledowe nie jest tanie ze względu na dłuższą ekspolatacje i mniejszy pobór energii niż oświetlenie tradycyjne. Jednak, jak to mówią: jedna dobra inwestycja starczy długie lata. Szczególnie jeżeli postawimy na zakupy tutaj.

reflektor diodowy
Admin: Steinel
Zaczerpnięte z: Steinel
A czasami lepiej nie słyszeć dowcipów rodzaju jaka ilość rodaków jest potrzebna do zamontowania jednej żarówki? Trzeba także wiedzieć, że montując tego typu oświetlenie warto przemyśleć również (zweryfikuj u źródła) umieszczenie zasilacza. Powinien być w takim miejscu, by był do niego łatwy dostęp i nienie zmuszało w przypadku awarii żarówki, burzenia ściany. A trzeba wierzyć na słowo, że takie przypadki są prawdziwe. Przy montażu warto też zawołać z pomoc elektryka, który pomoże założyć oświetlenie.


Wątpliwości które dotyczą oświetlenia ledowego można rozwikłać na forum led. Na każdym z nich można przejrzeć o wypowiedziach, instalacji, cenach i pomysłach, które zostały zrealizowane przez innych klientów. Forum oświetlenia LED to także źródło wiadomości na temat producentów, które zajmują się produkcją i dystrybucją tego rodzaju oświetleń. Są również podane kontakty sklepów, również tych internetowych. W każdym placówce budowlanej można poradzić się o opinię sprzedawców, którzy również są dobrym źródłem informacji i doradzą jakiego typu lampy będzie najlepsze dla każdego klienta. Taki rodzaj oświetlenia jest warty polecenia, ze względów także zdrowotnych. Nie wywołuje zespołu suchego oka i nie męczy wzroku. Co ciekawe, tego typu rozwiązania da się użyć też w przemyśle (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem)
19-08-15 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.