Kolorowanki dla przedszkolaków

Lato w naszym kraju jest mokre, zima ciągnie się miesiącami, powinniśmy więc mieć pomysły na rozrywki dla naszych pociech na te momenty. Dobrze też, by te zabawy nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Postarajmy się, żeby zabawy były angażujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to wielkiego trudu, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki do wydruku.
Kredki, przybory szkolne
Admin: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Można je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik oraz zobacz, jak podszedł do tego tematu inny autor w treści (http://varsovia.edu.pl/kontakt/) swego wpisu.

Czasami poza obrazkami do kolorowania są w nich też różne opowiastki, które można czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.


Pozostałe artykuły

Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Kredki, przybory szkolne
Admin: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Kolorowanki online nie od dziś są popularną formą spędzania czasu. Mnóstwo rodziców jednak zastanawia się czy ta forma spędzania wolnego czasu jest dla ich pociech właściwa, czy wspomaga ich właściwy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy nauki dzieci.


Gry dla przedszkolaków nie są kosztowne, zatem możemy wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na wszelki wypadek. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzeba nam godziny ciszy, to doskonały sposób, aby zająć malucha czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, by kupić też dobre kredki - takie nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.

Torby jak malowane!
Admin: www.drewniaczek.eu
Zaczerpnięte z: www.drewniaczek.eu
Malowanki online to zabawa rekomendowana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Ćwiczy koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek dużo łatwiejsza jest nauka pisania cyfr. To niezmiernie ważne, żeby zagwarantować maluchom takie zabawy w epoce telewizji i komputerów. Można zauważyć w szkołach, że coraz więcej odkrywa się u dzieci problemów z pisaniem, rysowaniem i innymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieciaki potrafią korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już praktycznie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Wystarczy tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy malowanie wspólnie z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zróbmy coś dla ich rozwoju. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.
Zaczerpnięte z:
Admin: G.S.
19-06-12 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.