Szklane schody - czyli pomysł na nietuzinkowe wnętrze

Gdy jesteśmy fanami nowoczesnego stylu to schody ze szkła są idealnym dodatkiem do naszego mieszkania. Coraz więcej osób wybiera zamieszczenie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w szykownie zaprojektowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.
Schody szklane to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie prostotę formy oraz surowe wnętrza. Obecnie rezygnuje się z materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego względu projektanci oraz architekci wnętrz z chęcią stosują w wykonywanej pracy wyroby z drewna, szkła i kamienia. Dzięki temu można nadać stworzonym z nich przedmiotom ponadczasowego charakteru.

schody
Admin: Rintal Polska
Schody ze szkła mają dużo walorów estetycznych i funkcjonalnych. Nade wszystko warto wskazać, iż tego rodzaju budowa (eogniwa zawiesie pasowe pętlowe) to świetne wyjście dla małych pomieszczeń i wszędzie tam, gdzie nie chcielibyśmy wizualnie stracić na wielkości przestrzeni. Musimy uwzględnić to, że schody drewniane posiadają masywną konstrukcję oraz by względnie się prezentowały trzeba je zainstalować na adekwatnej powierzchni, której nie przytłoczą swoją masywnością.

Dodatkowo trzeba uświadomić sobie, że szklane schody (zobacz nowoczesne drewniane schody do każdego wnętrza) nie są tak delikatną konstrukcją, jakby się wydawało. szkło przeznaczone do budowy schodów jest należycie twarde i grube. Nie ma możliwości, aby uległo jakiemukolwiek uszkodzeniu nawet wtedy, gdy spóźnieni będziemy zbiegać z nich w podskokach.

Do budowy schodów stosuje się zawiasy do szkła (to znaczy przeznaczone do mocowania szkła), których obowiązkiem jest pewne utrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego typu zawiasy do tych, jakie stosuje się do mocowania szklanych drzwi lub szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.


Pozostałe artykuły

Szkło i metal w urządzaniu wnętrz

Admin: paulr.ca
Nowoczesny, surowy design można coraz częściej zobaczyć. Już nie tylko w ogromnych budynkach korporacji, ale też w naszych własnych mieszkaniach wykorzystuje się do wykańczania wnętrz materiały takie jak stal czy szkło. Nie są dziwne proste betonowe konstrukcje we wnętrzach, w szczególności gdy są to mieszkania typu loft, do których idealnie pasuje taki industrialny charakter wystroju. Nawet „zwyczajne” mieszkanie w bloku da się całkowicie odmienić wykorzystując tego rodzaju stylistykę.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle efektownie wyglądają również szklane schody oświetlone przy pomocy odpowiednich lampek. Światło idealnie rozchodzi się po szkle gwarantując niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to zatem znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na tym, by ich pomieszczenie robiło na wszystkich oszałamiające wrażenie.
20-01-02 10:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.