Plastikowe klocki, które w XX wieku podbiły świat. Co możemy z nich stworzyć?

Czy masz świadomość, jaka firma jest największym ogólnoświatowym producentem opon? Co roku wytwarzają 36 milionów sztuk opon. Tak więc, niespodzianka, jest nią firma Lego. Duński wytwórca klocków z tworzywa sztucznego, które dzięki uniwersalnemu systemowi scalania, można ze sobą zestawiać w zasadniczo nieskończenie pokaźnej ilości kombinacji, wytwarza je od roku 1947.
W ofercie fabryki znaleźć możemy bardzo wiele różnych kolekcji mających w sobie dość dużo zestawów, jak np. seria City, gdzie możemy budować pojazdy, czy historie z życia mieszkańców miast, w głównej mierze związane z profesjami prac publicznych, jak lekarze, policjanci, budowniczy, czy strażacy. Częściej wybierane są przez chłopców, warto sprawdzić - edukacyjne zabawki dla chłopców.
klocki lego
Admin: geraldford
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Inne spojrzenie do tworzenia dają nam klocki lego z serii Technic – system ten pozwala nam budować konstrukcje mechaniczne, z różnorakimi współpracującymi ze sobą elementami, jak koła zębate, ośki, siłowniki, rozmaite przekładnie, czy też silniki elektryczne. Są nawet zestawy mające na wyposażeniu elementy umożliwiające zdalne sterowanie i programowanie stworzonych przez nas urządzeń.

Pozostałe artykuły

Ciekawe oferty alb i dodatków komunijnych

Pierwsza Komunia Święta
Admin: Aonghus Flynn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na rynku nie brak komunijnych akcesoriów, lecz wskazane jest dobrze przyjrzeć się kolejnym propozycjom, by wybrać coś perfekcyjnego dla dziecka. Pierwsza Komunia jest bardzo znaczącym, wręcz przełomowym momentem w życiu każdego chrześcijanina. Odzież sakralna oraz dodatki komunijne znajdują się wśród ofert firmy, natomiast z aktualnym katalogiem możemy zaznajomić się już teraz. Wszystkie modyfikacje, też zmiany cen uwzględniane są w serwisie od razu. Proponowane klientom rewelacyjnej jakości to nasze najistotniejsze zadanie.


Jest też seria klocków dla najmłodszych- to seria Duplo, którą w swoim wachlarzu produktów dysponuje każdy sklep z klockami Lego. To różnokolorowe klocki dla dzieci od pierwszego roku życia, zachęcające je do zabawy, jednocześnie uczą myślenia i pomagają najmłodszym w rozwijaniu ich umiejętności manualnych.

Jest również niemało serii, które umożliwiają nam wejście w światy ze znanych produkcji filmowych, jak np. Piraci z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Władcca Pierścieni, Toy Story czy w świat komiksowych herosów z komiksów Marvela czy DC. Często dzieci sięgają także po zabawki z serii Bratzillaz. Mimo że nie są to klocki Lego to pozwalają na to aby choć na chwilę zamienić się w czarownice. Warto zobaczyć: czarujące zabawki bratzillaz

Klocki lego
Admin: pangyuliu
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wielką zaletą, i prawdopodobnie właśnie dzięki temu klocki Lego zawdzięczają swój wielki sukces, jest wymyślenie i opatentowanie systemu łączenia klocków, hjednakowego od bardzo wielu lat, a dającego nam możliwość krzyżowanie i sprzęganie ze sobą niemal wszystkich serii i kolekcji, które wyszły z duńskiej fabryki. Rozpoznawalne walcowate wypustki na górnej części każdego klocka idealnie wpasowują się w analogiczne elementy od spodu.

Klocki Lego to świetna, ogólnorozwojowa zabawka dla maluchów, zarówno tych małych, jak i tych nieco starszych, poszerzająca horyzonty, wspierająca nieszablonowe myślenie, rozwijająca umiejętności konstruktorskie i dająca nieskrępowane pole do popisu dla wyobraźni naszych pociech. Należy tylko szczególnie uważać, żeby pozbierać po każdej zabawie wszystkie klocki, gdyż przypadkowe nastąpienie na taki klocek może powodować wręcz legendarny już ból stopy.
20-03-07 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.