Internetowa sprzedaż gier na konsolę

W czasie powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu twórcy gier wymyślili doskonałe rozwiązanie na ograniczenie kosztów sprzedaży swoich tytułów. Dawniej gracze kupowali tytuły na namacalnych nośnikach, na przykład na płytach CD czy DVD, pociągało to za sobą ogromne koszty łączące się z wyprodukowaniem sporego nakładu płyt i produkcją opakowań.

Na dzień dzisiejszy rynek gier przestawia się na internetową dystrybucję tytułów gier. Klient dokonuje rejestracji w jednym z dostępnych sklepów i w nim dokonuje zakupu gier. Nabyte tytuły są przypisane trwale do profilu nabywcy, tego rodzaju pomysł niweluje więc szkody związane z uszkodzeniem płyty.

Xbox One
Admin: ビッグアップジャパン
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy powstaje coraz większa liczba sklepów cyfrowych, miłośnicy gier lubią jednak mieć wszystkie kupione gry pod ręką i składować je na jednym cyfrowym koncie. Z tego powodu producenci, którzy działają na rynku najdłużej, mają duża przewagę nad firmami konkurencyjnymi. Dla komputerów PC największą sprzedaż notuje usługa Steam. Producenci konsol nie zostali daleko w tyle i wprowadzili własne usługi tego typu, zanim uczyniła to konkurencja. Prekursorem w elektronicznej dystrybucji gier na konsole był Sony z usługą playstation network. Usługa ta oprócz dystrybucji gier jest również platformą komunikacyjną i umożliwia graczom grupową rozgrywkę sieciową (więcej o psn).

Ten tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na kolejne opisy? Zatem nie zwlekaj i klikaj w podany link.

Sony za tę usługę pobiera opłatę abonamentową, w ramach której udostępnia swoje usługi i nagradza graczy dodatkowymi, darmowymi grami.

Wszystkie czynniki wskazują na to, że sprzedaż cyfrowa gier będzie w przyszłości zasadniczym sposobem sprzedaży. Miłośnicy kupowania gier i programów przez internet dowodzą, że ogromną zaletą tego rodzaju rozwiązań jest niższa cena gier i częste wyprzedaże. Przeciwnicy natomiast, zwracają uwagę na konieczność ściągania wielkich ilości informacji, co w sytuacji nowych tytułów, jak chociażby gta 5 , bywa bardzo uciążliwe dla posiadaczy łącz internetowych z ograniczeniami przesyłu. Użytkownicy mający dostęp do niezby szybkiego połączenia internetowego także mogą skarżyć się na taki niewygodę. Jeśli nawet fizyczny nośnik odejdzie do historii, będzie to proces długotrwały i zależny w dużym stopniu od rozwoju infrastruktury sieci internetowej w krajach rozwijających się.
19-08-13 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.