Rodzaje literackie dostępne w formie audiobooków

Obecnie coraz popularniejsze stają się książki w formie elektronicznej.
Praktycznie wszystkie najlepsze wydawnictwa mają je w swojej ofercie. Dostępne one są we wszystkich możliwych formatach i na wielorakich nośnikach. Jednym z bardziej dostępnych są audiobooki.
W formie audiobooków możemy kupić książki wszystkich gatunków literackich a także podręczniki.
audiobook
Admin: Denise Krebs
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do najczęściej wybieranych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki. Jeśli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno utwory autorów klasycznych a także bajki pisarzy nam współczesnych. Gdyby rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, możemy się spotkać z audiobookami czytanymi przez lektorów którymi często są podziwiani aktorzy czy aktorki. Spotyka się też bogatsze w formie audiobooki to znaczy słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: szmer wody, świergot ptaszków, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi atrakcyjność słuchanego utworu (baśnie audiobook). Kolejnym gatunkiem zazwyczaj umieszczonym wysoko w rankingach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy wymienić wywiad rzekę z panem profesorem Władysławem Bartoszewskim. Inną ciekawą książką są niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej. Jednym z bogatszych gatunków literackich wydanych w postaci wersji do słuchania jest gatunek fantastyka i fantasy (ekonomia i biznes audiobook). Przyczyną takiego zjawiska są możliwości jakie oferuje ta forma przekazu, głównie ze względu na multimedialny charakter audiobooków.
Książki do słuchania służą nie tylko relaksowi ale też edukacji na wszystkich poziomach edukacji. W tym dziale najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Spośród podręczników z zakresu ekonomii możemy mówić o podkategoriach: księgowość, księgowość zarządcza, miko i makroekonomia autorów takich jak: Samuelson, Balcerowicz. Z literatury popularnonaukowej wspomnieć można: audiobooki z zakresu ekonomii, z historii, z politologii, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa również z tak oryginalnych tematów jak: astrologia czy magia. Również lektury szkolne czy też pomoce dla nauczycieli w formie audiobooków są coraz bardziej popularne. Taka forma podręcznika jest wręcz promowana przez władze edukacyjne. Książki w formie audiobooka są bardzo wygodne, bo można słuchać jej także w podróży (stojąc w korkach). Nie potrzeba specjalistycznych urządzeń – wystarczy najprostszy telefon – smartphone czy laptop lub radio samochodowe. Ta forma jest także lubiana przez osoby z problemami w poruszaniu się, bo znosi ograniczenia osób z niepełnosprawnością. Wydaje się, iż audiobooki ze względu na swoją formę i wygodę użytkowania będą przyszłością wydawnictw.


Pozostałe artykuły

Odpowiednia książka przyciąga różnych osób

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że na pewno odpowiednio opracowana książka, bez względu na to, jakiego tematu będzie dotyczyła, będzie przywoływała tak młodych, jak i starszych czytelników. Przez to nie warto sobie wmawiać, iż ta czy ta pozycja nie jest dla nas, że nie możemy jej czytać, jeśli tylko nas zainteresowała, to jak najbardziej mamy prawo po nią sięgnąć.
19-06-03 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.