Kolorowe ściany w pokoju naszej pociechy

Każdy rodzic musi zatroszczyć się o to, aby jego dziecko miało swój pokój. Jest to konieczność, gdyż dzieci także mają potrzebę prywatności. Urządzanie pokoju dla dziecka nie może w żadnym wypadku opierać się jedynie na atrakcyjności wizualnej określonych elementów. Wręcz przeciwnie, priorytetem jest jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Problematycznym wyzwaniem najczęściej są ściany dziecięcego pokoju. Czemu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dzieci często je brudzą przypadkowo, ale zdecydowanie częściej rysują po nich kredkami.
pokój dla dzieci
Admin: Jeremy Tarling
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rodzice muszą wobec tego mieć na uwadze odpowiednią dekorację, jako że ubrudzone ściany wyglądają naprawdę nieestetycznie. Zamiast klasycznej farby - (tu) warto pomyśleć o rozwiązaniu charakteryzującym się dziś dosyć dużym zainteresowaniem, którym są fototapety dla dzieci. Zróżnicowany asortyment motywów do wyboru powoduje, że można zdecydować się na tapetę z ulubionymi postaciami malucha bądź na bardziej klasyczne motywy.

Na dodatek, są to bardzo trwałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma istotne znaczenie. Oferowane są również fototapety na wymiar, dlatego nie ma znaczenia na jakiej ścianie docelowo chce się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć tutaj fototapety w dowolnym wymiarze.

fototapeta do pokoju dziecięcego
Admin: Jane
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Znakomitą alternatywą jest też wykorzystanie farby tablicowej. Można nią pomalować cały pokój, chociaż nie jest to wskazane w niewielkich pomieszczeniach, gdyż taka farba jest czarna. Nie jest to kolor idealny dla dzieci, wobec tego w takich pokojach zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na pomalowanie jednej ściany. Dzieci z pewnością będą zachwycone i przede wszystkim nie będą malowały po innych ścianach pomieszczenia. Utrzymanie w czystości ściany pokrytej farbą tablicową jest dosyć łatwe. Samo pomalowanie także nie powinno sprawiać większych trudności i z powodzeniem każda osoba da sobie radę samodzielnie.

Przeważnie konieczne jest dwukrotne pokrycie ściany farbą. Należy podkreślić, że farba (zobacz farba magnetyczna i tablicowa) tablicowa nie jest kosztowna, tym samym nie warto się obawiać, że tak interesujący pomysł będzie także dość drogi. Podobne tablice w pokojach dla pociech cieszą się dzisiaj istotną popularnością. Są wytrzymałe i co ważne – naprawdę praktyczne. Nawet najbardziej niegrzeczny maluch ich nie zniszczy.


Pozostałe artykuły

Ściany kuchenne

Fototapety
Admin: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Polskie kuchnie są przeważnie relatywnie małe. Dodatkowo, współcześnie coraz większym zainteresowaniem charakteryzuje się kuchnia umieszczona w aneksie, a więc połączona z salonem. Dekorując to pomieszczenie warto wobec tego wziąć pod uwagę nie tylko to, żeby była ona praktyczna i wygodna, ale też stosownie atrakcyjna, ponieważ wespół z salonem pełni rolę reprezentacyjną. Jedną z najważniejszych kwestii są kuchenne ściany.
20-01-17 10:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.