Kupujemy odkurzacze centralne

O porządkach dobrze jest pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Na polski rynek trafiły w ostatnim czasie produkty, które podbiły serca amerykańskich pań domu. Mowa o odkurzaczach centralnych. To bardzo funkcjonalne i przydatne przyrządy, ich najważniejszą zaletą jest oszczędność miejsca. Jednostkę centralną takiego odkurzacza montuje się przykładowo w piwnicy, z kolei w pokojach montuje się specjalne gniazda, gdzie schowany jest wąż tego urządzenia. Wszystkie zanieczyszczenia wędrują do jednostki centralnej, którą trzeba co jakiś czas opróżniać. Pozwala to na jednoczesne odkurzanie właściwie w całym mieszkaniu.


odkurzacz centralny
Wyższość nad tradycyjną metodą
System centralnego odkurzania jest dużo cichszy niż jego poprzednik. Dźwięk jest produkowany wyłącznie przez jednostkę centralną urządzenia. Firmy oferujące zakładanie takich urządzeń służą poradą i pomocą w zaplanowaniu instalacji odkurzacza. Umożliwi to minimalizację hałasu emitowanego przez sprzęt, dzięki czemu takie urządzenie będzie praktycznie nie do usłyszenia. Wielu ludzi interesuje kwestia chowania węża.

Na rynku jest kilku producentów udostępniających różne rozwiązania, jednak zwykle wygląda to tak, że urządzenie takie jest wyposażone w rurę, gdzie znajduje się wąż.
Odkurzacz Ecoline S6
Admin: Miele
Zaczerpnięte z: Miele
W ten sposób można schować nawet kilkanaście metrów węża, co pozwala na zamontowanie takiego urządzenia nawet w rozległym domu. Jeden odkurzacz może być ponadto wyposażony w większą liczbę gniazd, co jest przydatne przy niestandardowych lub wielopiętrowych budowlach.

Efektywność
Dzięki temu, że centralnie sterowane systemy odkurzania mogą być większe od swoich pierwowzorów, mają one też większą siłę ssącą. O wiele wydajniejsze filtry stosowane w tych odkurzaczach są także przyjazne dla alergików. Powietrze które przeszło przez jednostkę centralną jest wolne od wszelkich roztoczy. Cenowo takie rozwiązanie wcale nie jest wiele droższe od kupna dobrego odkurzacza. Koszt tego urządzenia waha się rzecz jasna w zależności od rozmiarów jednostki centralnej i ilości gniazd, które planuje się zamontować w domu. Każde urządzenie jest więc wyceniane jednostkowo.

To świetny pomysł, żeby przeczytać ten tekst, ponieważ inne nasze serwisy mają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Montaż takiego urządzenia w domku jednorodzinnym nie przekracza zazwyczaj kwoty 2 000 złotych.
Zaczerpnięte z: Firma Doman
19-09-04 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.