Grafika w książkach polskich

Jan Dziaczkowski przez bardzo wielu miłośników sztuki uznany był za jednego z tych młodych artystów w Polsce, w którym drzemał ogromny potencjał, który został niewykorzystany nagłą śmierć, która miała miejsce w Tatrach we wrześniu 2011. Jan Dziaczkowski parał się fotografią, ilustracją jak również kolarzem. W 2007 został abiturientem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W trakcie swojej bardzo krótkiej kariery współpracował z Fundacją Sztuk Wizualnych ZAPF i S-ka w Krakowie a także czynnie udzielał się jeszcze w wielu innych ciekawych projektach.


Kredki do rysowania
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Jan Dziaczkowski nie był wyłącznie faworytem polskich koneserów sztuki. Jego kunszt artystyczny był doceniany również poza granicami naszego kraju. Świadczy o tym fakt, że jego prace wielokrotnie były wystawiane na bardzo wielu znanych wystawach organizowanych na całym świecie.

Pokazy w USA czy też Hiszpanii nie były czystym przypadkiem. Śmierć tego dwudziestoośmioletniego artysty odbiła się ogromnym echem w środowisku, które był reprezentantem. Wielu jego przyjaciół jak również kolegów po fachu po dziś dzień nie może pogodzić się z faktem, iż już nigdy nie zobaczą jego nowych dzieł. Dla bardzo wielu z nich przed Dziaczkowskim sława międzynarodowego formatu była otwarta. Jego odejście będzie odczuwalne też dlatego, że był to pogodny oraz ciepły człowiek.

Sztuka malowania
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Wielką wziętością na świecie cieszy się polska graficzna Luiza Kwiatkowska. Pracuje ona od paru lat ze znanym pisarzem Juliuszem Erazmem Bolkiem, który jest laureatem Nagrody Światowego Dnia Poezji, która została utworzona przez UNESCO.

Czy sądzisz, że jest potrzeba dokładniejszego sprawdzenia umieszczonych w tym wpisie wiadomości? Jeżeli tak, to kliknij tu i zweryfikuj witrynę.

Luiza Kwiatkowska znana jest szczególnie z tego, że jej graficzne wizje charakteryzują się naturalnością jak i innym, unikalnym sposobem postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.

Nowe spojrzenie na niektóre sprawy z całą pewnością jest dla bardzo wielu ciekawe, i stąd też Kwiatkowska jest cenionym twórcom na całym globie. Scalenie inwencji Erazma Bolka oraz Kwiatkowskiej dały świetne rezultaty. Wielu krytyków twierdzi, że taka mieszanina powoduje, że efekty pracy są tak satysfakcjonujące.

Czy powyższa notka namówiła Cię do wyszukania podobnych? Jeśli tak, to kliknij tutaj i dodatkowo sprawdź ponadto wypowiedzi na nasz temat (www.beforya.pl/category/bizuteria-damska).

Obu tym twórcom idealnie udało się przelać poezję na ubrania. To zupełna nowość, która nie mogła nie być niezauważona - na więcej informacji.
20-02-02 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.