Osuszacz powietrza zamiast radykalnych rozwiązań pozbycia się grzyba

Za wysoka wilgotność powietrza prowadzi niekiedy do rozprzestrzenienia się szkodliwych bakterii oraz pojawienia się pleśni i grzyba. Powodów wilgotnego powietrza jest dużo, także suszona we wnętrzu odzież może w znaczny sposób zwiększyć wilgotność. Może się to stać powodem poważnych problemów zdrowotnych, szczególnie u osób cierpiących na dolegliwości układu oddechowego.

osuszacz powietrza
Admin: Klimatop
Zaczerpnięte z: www.klimatop.pl
Takie powietrze może także powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, korozję elementów metalowych w sprzęcie domowym czy wypaczenie kosztownych, drewnianych mebli lub lampy elewacyjne led kosztownych instrumentów muzycznych. Aby temu zapobiec stosuje się przyrządy nazywane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tu: oferta osuszaczy powietrza w

Proste i efektywne przyrządy
Higrometr, czyli przyrząd określający poziom wilgotności powietrza jest głównym elementem osuszacza. Poziom wilgotności jest oznaczany procentowo, za optymalne warunki uznaje się wilgotność w okolicach 50%. Kiedy ten poziom zostanie przekroczony, urządzenie uruchomi osuszacz. Takie urządzenie w pierwszej kolejności przepuszcza powietrze - aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-mitsubishi - przez filtr usuwający kurz i nieczystości. Samo osuszanie jest procesem dwuetapowym: najpierw powietrze jest schładzane a potem ogrzewane. W każdym z tych procesów woda obecna w powietrzu ulega skropleniu i spływa do pojemnika na wodę. Kolejnym znaczącym elementem każdego osuszacza jest higrostat. Wykorzystywany jest do utrzymywania stałego, potrzebnego poziomu wilgotności powietrza. Bez niego urządzenie mogłoby nadmiernie osuszyć powietrze, co również jest rezultatem niepożądanym.

Dlaczego warto mieć osuszacz
Główną zaletą osuszaczy jest ich niewysoka cena. Nawet bardziej zaawansowane osuszacze nie kosztują ponad 1000 złotych. Jest to suma niewielka w porównaniu z kosztami usuwania pleśni ze ściany czy reperacji sprzętów domowych. Pozbywanie się grzyba może się łączyć ze skuwaniem całego tynku ze ścian, co jest czasochłonne i dużo kosztuje.
Dobra wilgotność powietrza to jednak nie tylko większa żywotność mebli i przyrządów, to w pierwszej kolejności lepsze samopoczucie. Udowodniono, że sporo chorób także bierze się z utrzymania szkodliwej wilgotności we wnętrzach – choroby układu oddechowego, reumatyzm czy migrenowe bóle głowy.


Pozostałe artykuły

Upiększanie domu i mieszkania

Dekoracje ścienne, wzory walentynkowe od Tikkurila
Admin: Tikkurilla
Zaczerpnięte z: Tikkurilla
Własny dom to miejsce, do którego należy z przyjemnością wracać, jak również miło spędzać tam wolne chwile. Powinien być zorganizowany tak, by zapewnial efektywny i przyjemny relaks w razie potrzeby. Wielu ludzi przywiązuje wagę do tego, by było się czym poszczycić przed krewnymi i przyjaciółmi. Wkładają więc wielkie finanse w dekorowanie pomieszczeń, by czuć za ich sprawą jak największą dumę.
20-07-21 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.