Oświetlenie mieszkania lub biura - lampy biurkowe,kinkiety, żyrandole

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobaczyć w wyobraźni gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Tymczasem inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości. Jak sobie uprościć niełatwe zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy te same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?
Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest małe, oświetlenie domu należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach.
lampa stojąca
Admin: Faruk Ateş
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Odpowiednie lampy do przedpokoju ---> (strona poświęcona oświetleniu) zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Zręczne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Właściwe oświetlenie pomoże przygotować bardzo dobre posiłki, a oświetlenie salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli ukazać całą jego urodę. Możemy wszędzie ulokować lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które stanowią oświetlenie salonu (lampy sufitowe bądź wiszące). Ale możemy też każde pomieszczenie całkowicie różnorodnym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju i oświetlenie salonu.

Apdmarket.pl - lampy
Zaczerpnięte z: Apdmarket.pl
Projektując oświetlenie domu, musimy oczywiście zaaranżować oświetlenie salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie ważne jest oświetlenie zewnętrzne . Wiszące na ścianie domu lampy zewnętrzne mają za zadanie nie tylko urozmaicić wygląd domu, ale również zabezpieczyć go przed rabunkiem. Lepiej oświetlony lokal mieszkalny szczególnie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo domowników i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu doskonałym pomysłem, gdyż pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Zaś zaopatrzony w oświetlenie ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może stać się dla nas doskonałą odskocznią po pracy.


Pozostałe artykuły

Oświetlenie domu lub biura – przyjemność czy wyzwanie?

Pod kloszem
Admin: Repoort
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com/photos/repoort/321081988/
Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.

Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro na mieście, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są za każdym razem tożsame. Aby warunki pracy były odpowiednie, lampy biurowe powinny dawać odpowiednią jasność – zarówno w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Intensywność światła w biurze, gdzie cały czas pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy dobierać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampki biurkowe). W dodatku dla celów dekoracyjnych w biurze warto ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Dodatkiem dla oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz oczywiście dyskretne i wygodne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze należałoby pamiętać o tym, jak istotne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na klientach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.
20-03-03 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.