Kominek to znakomity pomysł - sprawdź na co patrzeć przy kupnie

Zastosowanie kominków we wnętrzach jest nie tylko pięknym widokiem, ale również ma na uwadze ich ogrzewanie. Większość osób stara się dopasować jego wielkość do danego wnętrza jak też oryginalnie go obrobić, co generalnie dyktuje się do wystroju.

Bez względu jaki kominek mamy zamiar zaadaptować w jakimś pomieszczeniu najważniejszą rolę spełnia oszklenie drzwi, które oddziela palenisko od wnętrza ochraniając tym samym możliwości poparzenia lub pryskania iskier do wewnątrz pomieszczenia.

kominek w salonie
Zatem decydując się na kominek ważną kwestią jest szkło kominkowe żaroodporne. W kraju mamy mnóstwo producentów, jacy proponują drzwiczki kominkowe, gdzie zalecana szyba jest znacząca. Bez względu na to czy oczekujemy oszklenia żaroodpornego do dopiero co zakupionego kominka, bądź do tego, którego dawna się zniszczyła możemy bez problemu ową zamówić.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (https://www.kanownik.pl/) danych na pozostałych stronach - znajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Bardzo ważne jest, iż do naszej dyspozycji mamy różnorakie grubości owego szkła, wymiary, a także niepowtarzalność np. szyby płaskie, wyginane po łuku, pod kątem lub w trapezie.

Ciekawą wiadomością jest dla nas to, iż szkło kominkowe, to w zasadzie przezroczysta ceramika. Zwykłe szkło nie wytrzymałoby większych temperatur, natomiast tzw. żaroodporne może wytrzymać 800 stopni Celcjusza nawet wtedy, gdy owa temperatura jest zachowywana długi okres czasu. Nie bez znaczenia jest czym opalamy dany kominek, ważny jest fakt, że wytrzymałość na wysokie temperatury ma swoje znaczenie w zastosowaniu i najlepiej jest wziąć pod uwagę to rozwiązanie niż np. szkło hartowane, które może być wytrzymałe na temperaturę 260 stopni Celcjusza. Dodatkowo można to spasować idealnie zamawiając szkło cięte na wymiar jak .

Zauważamy, że zależność szkła jest dosyć rozbieżna i to na pewno ma duże znaczenie w praktyce. Ogólnie kominek jest używany przez okres jesienno zimowym, co w sumie daje nam często sześć miesięcy ciągłego palenia. Nie możemy zatem pozwalać sobie na to, aby zainwestować w szkło (więcej) o bardzo nikłej termicznej wytrzymałości. Nie trudno się domyślić, iż rezultatem złego wyboru jest zakup kolejnej szyby, co w konsekwencji potwierdza przysłowie, iż chytry dwa razy traci. Ogólnie również chodzi o nasze bezpieczeństwo, tym bardziej jeżeli mamy małe dzieci.

więcej na:
19-09-15 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.